Dnes jsou šperky a bižuterie Swarovski vyráběny ve 40 zemích světa a na jejich výrobě se podílí bezmála 1700 pracovníků. Vývojem nových šperků a bižuterie se zabývá v oddělení vývoje přes 600 zaměstnanců. Výrobní zařízení, ze kterého se do celého světa dostávají šperky a bižuterie Swarovski, je téměř výhradně vlastní výroby.

Skupina Swarovski se v průběhu let rozrostla do mohutných rozměrů. Jméno Swarovski tak již dávno není pouze synonymem pro šperky a bižuterii. Jak jsme si již řekli, její aktivity jsou rozprostřeny rovnoměrně mezi krásu a estetično, které jednoznačně zastupují právě šperky a bižuterie a funčnost a praktičnost, kterou zastupují výše zmíněné křišťálové lustry, plynule přecházející přes brýle, dalekohledy, světla, klávesnice počítačů a mobilních telefonů až po usb klíčenky nebo sluchátka. Tam všude má firma Swarovski co nabídnout, tam všude je vítána a žádána. Není divu, že hlavní mrakodrap Rockefellerova Centra zdobí hvězda s krystaly právě od firmy Swarovski. Ani fakt, že každoroční velká atrakce , rozsvěcení vánočního stromku v New Yorku, se už pět let bez firmy Swarovski neobejde, není rozhodně přehlédnutelný.

Pokud se nyní ohlédneme nazpět, vidíme neuvěřitelně dlouhou a úspěšnou cestu firmy Swarovski, na jejímž počátku stál mladý český nadšenec, výrobce šperků a bižuterie, Daniel Swarovski. Nezbývá než v duchu poděkovat: “Díky, Danieli.”

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V pořádku