Doporučení jak správně pečovat o šperky s krystaly Swarovski.

Nejrůznější parfémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika, kterou chcete zkrášlit svoji osobnost, působí nepříznivě na Vaše šperky. Chemické látky, které jsou v nich obsažené, mohou narušit a v horším případě i poškodit povrchovou úpravu šperků. Používáním těchto prostředků zkracujete životnost vašich šperků.
 
Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné provést nejprve veškeré kosmetické úpravy a až následně se šperky zkrášlit.
 
Naopak při návratu domů, je vhodné šperky odkládat jako první. Nejlépe do vhodných boxů nebo etují. Náramky a náhrdelníky pak ukládejte na speciální stojánky nebo háčky. Při svlékání byste totiž mohli poškodit nejen šperky, ale také svůj oděv.
 
Šperky s krystaly Swarovski nepatří do vody, je proto žádoucí ji před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Chlór, sůl i vonné koupelové oleje bižuterii znehodnocují, stejně tak jako přímé slunce.
 
Šperkům se nejvíce daří ve společnosti, na tanečním parketu nebo v hledišti divadla. Tam má svoje místo a tam svou nositelku nebo nositele skutečně krášlí.

Zásady správné péče o šperky s krystaly Swarovski:

  • Používat šperky je možné jen k účelům, ke kterým jsou určeny, tzn. ke společenským účelům. Rozhodně je není možné nosit při výkonu těžkých prací, prací na zahrádce, spaní apod.
  • Šperky je nutné chránit před chemickými vlivy, např. v laboratoři, lázeňských procedurách apod.
  • Šperky s kameny, perlami a krystaly není možné namáčet v horké vodě a saponátech, které nejsou určeny k čištění šperků.
  • Šperky je nutné chránit před nárazy a mechanickým poškozením.
  • Stříbrné šperky reagují na nejrůznější chemické prostředky černáním-oxidací, a proto je vždy odkládejte při koupání, mytí nádobí apod. U některých případů může dojít ke zčernání šperku vlivem agresivního potu. Proto je doporučujeme při vyšší fyzické zátěži odkládat.
  • U plochých a pevných řetízků, náramků a náušnic se vyvarujte ostrého ohybu a před spánkem a při sportu je odkládejte.
  • Šperky čistěte jen prostředky k tomuto účelu určeným - vata, hadřík, čistič stříbra apod. Po vyčištění je vždy opláchněte proudem vody max. 50°C teplé a následně dokonale vysušte.

 

MenuX

Provozovatel webu, MHM Fashion s.r.o., se sídlem Zlatá ulička 240, Jablonec nad Nisou, 468 04, IČ: 22773312, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím